مرور ابزارهای SolarWinds Traceroute

مرور ابزارهای SolarWinds Traceroute

محصولات SolarWinds از نظر اندازه و دامنه از کل سیستمهای مدیریت شبکه گرفته تا ابزارهای خط فرمان کوچک. در میان لیست ابزارهای این شرکت ، دو ابزار Traceroute را پیدا خواهید کرد. در این راهنما به بررسی هر دو خواهیم پرداخت. اینها هستند:

  • SolarWinds Traceroute (امتحان رایگان)
  • Traceroute NG (دانلود رایگان)

اولین مورد از اینها یک ابزار پیشرفته با یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) است. دوم ، یک ابزار مبتنی بر متن رایگان است. تمام محصولات SolarWinds برای اجرا روی نوشته شده اند سرور ویندوز محیط و هر دو ابزار برای اجرای این سیستم عامل است.

SolarWinds Traceroute (آزمایشی رایگان)

Solarwinds Traceroute

اجرای SolarWinds Traceroute جلوی GUI را در ابزار Traceroute قرار می دهد. اجرای ردیابی کمی پیچیده تر از خط فرمان Traceroute است که به آن عادت کرده اید آن را با TCP و نه UDP پیاده سازی می کنیم. ابزار همچنین زمینه هایی را اضافه می کند گزارش در مورد وضعیت روتر و ایجاد کنید. این اطلاعات از طریق سیستم پیام رسانی SNMP جمع آوری می شوند. با این وجود ، همه روترها به خارجیان اجازه نمی دهند از این اطلاعات سؤال کنند ، بنابراین این ستون ها بیشتر از طریق روترهای اینترنتی به وسیله تجهیزات داخلی جمع می شوند..

SolarWinds Traceroute به عنوان خرید مستقل در دسترس نیست. این بخشی از مجموعه ابزار مهندس است, که است مجموعه ای از بیش از 60 ابزار مدیریت شبکه. این بسته شامل یک مانیتور عملکرد شبکه و یک سیستم مدیریت آدرس است. گنجاندن امکانات SolarWinds Traceroute در این بسته نرم افزاری ابزاری برای ساختن شما می دهد بررسی سریع سلامت پیوندهای شبکه شما. گنجاندن فیلدهای SNMP در خروجی این پیاده سازی Traceroute دلالت بر این دارد که این ابزار موجود است در نظر گرفته شده برای استفاده در شبکه های بزرگ خصوصی و نه به عنوان روشی برای بررسی مسیرها در اینترنت. می توانید مجموعه ابزار مهندس را فعال کنید محاکمه رایگان 14 روزه

تنظیمات ابزار مهندس SolarWindsDownload 14 روز آزمایشی رایگان

Traceroute NG (بارگیری رایگان)

Solarwinds Traceroute NG

برخلاف SolarWinds Traceroute, می توانید Traceroute NG را بصورت جداگانه بارگیری کنید. این ابزار رایگان پیشرفت در خط فرمان استاندارد Traceroute است که احتمالاً اکنون از آن استفاده می کنید. این یک محیط را باز می کند ، نه اینکه به خط فرمان و دارای یک منوی اساسی است. با این حال ، این یک محیط مبتنی بر متن است و اقدامات ماوس را تشخیص نمی دهد. “NG“به نام این ابزار مخفف”نسل بعدی,”بیانگر این است که این ابزار یک قدم جلوتر از Traceroute کلاسیک است.

  وب سرور IIS / Windows چیست؟ نحوه استفاده از آن ، ابزارها و منابع برتر

یکی دیگر از مزایای Traceroute NG نسبت به استاندارد Traceroute این است این گزینه به شما امکان اجرای تست های TCP یا ICMP (UDP) را می دهد. گزارش خطا از ICMP, اما درج بسته های TCP باعث می شود که زمان انتقال با دقت بیشتری گزارش مسافرت اتصالات TCP شما را منعکس کند. Traceroute NG را می توان تنظیم کرد که به طور مداوم بروزرسانی شود و هرگونه تغییر مسیر را برجسته می کند ، در صورت بروز هرگونه مشکلی در پایین دست ، باعث تغییر مسیر می شود و به شما اطلاع می دهد. این ابزار برای آزمایش اتصالات اینترنتی مناسب است و همچنین وضعیت پیوند شبکه.

SolarWinds Traceroute NGDownload 100٪ ابزار رایگان

درباره Traceroute

Traceroute یک عملکرد شبکه شناخته شده است که احتمالاً مسیری را که اتصالات به یک مقصد اعلام شده دنبال می کند نشان می دهد. این تکنیک مجموعه ای از بسته های UDP را ارسال می کند که همگی در یک مقصد یکسان قرار دارند. در این مرکز از “زمان زندگی کردن“” در قسمت هدر بسته برای متوقف کردن هر بسته در روتر در مسیر. قسمت TTL حداکثر تعداد روترهایی را که باید از طریق آن بگذرد مشخص می کند. هر روتر که بسته را دریافت می کند ، تعداد TTL را یک به یک کاهش می دهد. اگر روتر بسته ای با TTL صفر دریافت کند ، بسته را رها می کند و به فرستنده گزارش می دهد با فرمت ICMP که انتقال انجام نشد.

در یک آزمایش Traceroute, یک کامپیوتر یک بسته با TTL 1 ارسال می کند و این اولین روتر در مسیر رها کردن بسته و گزارش برگشت را تحریک می کند. بسته بعدی که به همان مقصد خارج می شود دارای یک TTL 2 است ، بنابراین روتر دوم در مسیر بسته را رها می کند و گزارش می دهد. روال Traceroute به ارسال بسته هایی با مقادیر TTL به تدریج بالاتر ادامه خواهد داد تا زمانی که تأیید تحویل را از مقصد دریافت کند.

تمام پیام های خرابی که Traceroute دریافت می کند ، وارد لیستی از روترهای موجود در مسیر مقصد می شوند. اطلاعات دیگری که یک کاوشگر Traceroute می تواند به دست آورد ، است زمان لازم برای رسیدن به یک بسته برای رسیدن به هر روتر در مسیر و برای پاسخ دادن آن روتر با یک پیام خطا. با این روش ساده ، سرپرست شبکه می تواند تشخیص دهد که لینک ها در حال کند شدن یک اتصال هستند. در واقع ردیاب برای هر هاپ چندین بسته ارسال می کند بنابراین نتایج گزارش شده سرعت متوسط ​​را نشان می دهد و همچنین هر گونه افت بسته را در تست ثبت می کنید.

  7 بهترین ابزار سرور SharePoint

محدودیت های دنباله دار

Traceroute نمی تواند آنچه را که در یک اتصال قبلی اتفاق افتاده است ، تجزیه و تحلیل کند و نمی تواند مسیری را که اتصالات آینده طی می کند تعیین کند. هر روتر در یک مسیر محاسبات خود را انجام می دهد که باید کدام یک از دستگاه های همسایه خود یک بسته را به آن منتقل کند. این تصمیم براساس بانک اطلاعاتی از سریعترین مسیرها برای رسیدن به مقصد خاص است. روترهای آسیب دیده یا اضافه بار در پایین دست باعث محاسبه این محاسبات می شوند. با این حال, اعلان های مربوط به مشکلات روتر برای تبلیغ در سراسر اینترنت زمان می برد, بنابراین کارآمدترین مسیر پس از دریافت اطلاعات مربوط به مشکلات پایین دست ، توسط یک روتر محاسبه می شود. روترهای نزدیک به نقطه خراب ، این اطلاعات را زودتر دریافت می کنند و بنابراین بسته ها را به روتر دیگری ارسال می کنند ، که ممکن است در کوتاه ترین مسیر نباشد.

این واقعیت که محاسبات مسیر به طور مداوم تغییر می کند ، به این معنی است گزارش Traceroute ممکن است مسیری دقیقی را که یک ارتباط قبلی در پیش گرفته بود ، نشان ندهد. این امر به ویژه مفید است اگر می تواند به موازات اتصال پایدار و مشکل ساز استفاده شود. در چنین حالتی ، مدیر شبکه گزارشی را در همان مسیری که اتصال کند دنبال می کند ، پس می گیرد. Traceroute NG می تواند به طور مرتب اجرا شود ، که به شما یک وضعیت زنده در مسیر یک لینک ضروری می دهد و می توانید ببینید که چه زمانی این مسیر به دلیل خرابی دستگاه در مسیر اصلی ترجیح می یابد..

انواع رابط Traceroute

سرپرستان شبکه فصلی عادت دارند هنگام بررسی مشکلات عملکرد از ابزارهای خط فرمان استفاده کنند. قالب خروجی Traceroute استاندارد بسیار آسان است همانطور که زمینه های مربوط به هر رکورد ، در یک یا دو کاراکتر ، همیشه با همان عرض وجود دارد ، بنابراین انباشت سوابق ، روی یک صفحه مانند صفحه نمایش روی صفحه نمایش.

  سخت افزار را با جستجوی OUI در Wireshark شناسایی کنید

Traceroute NG محیطی را باز می کند کمی شبیه به امکانات Windows GUI عمل می کند. با این حال ، به ماوس پاسخگو نیست و یک ساختار منو محدود از طریق ضربه زدن به کلیدها اجرا می شود. Traceroute NG هر قسمت از خروجی را لمس می کند و نتیجه آن یک جدول مناسب است.  دنبال کردن این قالب بسیار آسان است و ابزار رایگان ممکن است تمام اطلاعات مورد نیاز شما را برای انجام آزمایش سریع در مورد عملکرد اتصال به شما بدهد.

استفاده از رابط کاربری گرافیکی برای SolarWinds Traceroute زمینه های موجود در هر رکورد را به یک جدول کامل تبدیل می کند. این رنگ را اضافه می کند و دستورات به جای متن تایپ شده توسط دکمه ها اجرا می شوند. برخی از سرپرست شبکه می دانند که این نوع رابط آنها را قادر می سازد سریعتر از ابزار خط فرمان ، اثری را اجرا کنند که در آن خطاها در تایپ می توانند اجرای موفقیت آمیز Traceroute را به تأخیر بیاندازند.. در هر دو SolarWinds Traceroute و Traceroute NG ، خروجی را می توان در یک پرونده ذخیره کرد. با استفاده از SolarWinds Traceroute ، صرفه جویی در خروجی در یک پرونده با یک نشانگر و گزینه های منو انجام می شود ، در Traceroute NG عملکرد ذخیره در منوی صفحه کلید محور در دسترس است.

گزینه های دنباله دار

کدام اجرای ردیاب بهتر است, SolarWinds Traceroute یا Traceroute NG? هر دو پیشرفت در فرمان استاندارد Traceroute را ارائه می دهند. در نهایت ، انتخاب ابزار شما به ترجیحات شخصی ، عادات و سبک کاری شخصی شما خواهد رسید. این واقعیت که Traceroute NG رایگان است بدان معنی است که شما با بارگیری آن و نصب آن ، چیزی برای از دست دادن ندارید. اگر بودجه صفر برای ابزارهای مدیریت شبکه دارید ، این ابزار تنها گزینه شما خواهد بود.

SolarWinds Traceroute بخشی از یک بسته بسیار بزرگ با بیش از 60 ابزار شبکه است ، بنابراین ، اگر در طیف وسیعی از ابزارهای مدیریت شبکه قرار دارید ، پس مجموعه ابزار مهندس ارزش بسیار خوبی برای پول را نشان می دهد ، و SolarWinds Traceroute در آن بسته قرار دارد ، بنابراین شما می توانید آن را تمایل داشته باشید که آیا می خواهید از آن استفاده کنید یا نه. SolarWinds یک آزمایش 14 روزه رایگان از مجموعه ابزار مهندس را ارائه می دهد.

تنظیمات ابزار مهندس SolarWindsDownload 14 روز آزمایشی رایگان

تصویر: شبکه اروپا از PXHere. حوزه عمومی

About the author

Comments

  1. افتاد. محصولات SolarWinds با دامنه و اندازه متنوعی از سیستم های مدیریت شبکه گرفته تا ابزارهای خط فرمان کوچک عرضه می شوند. در این میان، دو ابزار Traceroute از SolarWinds را می توان یافت. اولین ابزار یک ابزار پیشرفته با رابط کاربری گرافیکی است، در حالی که دومین ابزار یک ابزار مبتنی بر متن است. هر دو ابزار برای اجرا روی سرور ویندوز طراحی شده اند. SolarWinds Traceroute با گزارش وضعیت روتر و ایجاد کردن آن، ابزاری پیشرفته است. از طرفی، Traceroute NG یک ابزار رایگان پیشرفت در خط فرمان است که به شما امکان اجرای تست های TCP یا ICMP را می دهد. همچنین، این ابزار به شما امکان مداوم بروزرسانی وضعیت پیوند شبکه را می دهد. در کل، این دو ابزار ابزارهای مفیدی برای بررسی سلامت پیوندهای شبکه هستند.

Comments are closed.